Šv. Velykų šventė vaikų globos namuose

 

 

  Šventės visada yra laukiamos. O ypač Šv. Velykos, nes  jos pranašauja pavasarį.

     Pasiruošimas šventei prasidėjo jau šeštadienį. Visi, dideli ir maži, susėdę šeimynose prie bendro stalo su socialiniais pedagogais, jų padėjėjomis dažė margučius. Vaikų išradingumui nebuvo galo.  Prireikė svogūnų lukštų, vaškinių spalvų, lipdukų, dažų. Kiti panaudojo  ryžius, gėlių lapus,  tujų šakeles, siūlus  ir net flonmasterius. Todėl margučiai išėjo gražūs, jų niekas nesiryžo valgyti, o  papuošė  Velykinį stalą.

     Sekmadienį visi vaikai su savo dažytais margučiais rinkosi į vaikų globos namų salę. Čia vyko Velykinių margučių ridenimo varžybos.  Socialinė pedagogė Virginija Bartkienė papasakojo apie  Velykų papročius, kaip seniau žmonės švęsdavo, linksmindavosi ir žaisdavo. Vaikai spėjo mįsles apie kiaušinius, žaidė žaidimus.  Rinkome gražiausią margutį. Tačiau tai buvo labai sunki užduotis, nes visų margučiai buvo gražūs,  spalvingi ir įdomūs.

     Toliau prasidėjo įdomiausia šventės dalis - vyko  margučių ridenimo varžybos. Vaikai lenktyniavo, kieno kiaušinis toliau nuriedės, kas numuš daugiausiai margučių. Smagu buvo žiūrėti, kaip visi stengėsi laimėti prizus – šokoladinius kiaušinius - siurprizus. Tačiau nė vienas vaikas neliko nepastebėtas, o už pastangas visiems  užteko prizų.

     Baigiantis šventei pagal senovės papročius, kad augtų sveiki ir  laimingi, visi buvo apšlakstyti vandeniu.

     Socialinė pedagogė Virginija Bartkienė

Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes