Turistinė treniruočių stovykla „Išmok pats ir išmokyk kitą“

  Lietuvos jaunimo turizmo centras 2012 m. balandžio 2-6 dienomis Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykloje organizavo turistinę treniruočių stovyklą šalies mokiniams „Išmok pats ir išmokyk kitą“.

     Treniruočių stovykloje dalyvavo daugiau kaip 50 vaikų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp jų ir 7 Telšių vaikų globos namų auklėtiniai, vadovaujami socialinio pedagogo Vytauto Miliausko. Vaikai mokėsi turizmo technikos pagrindų: susipažino su specialia apranga, įranga, išmoko rišti alpinistinius mazgus, apsijuosti apraišus. Taip pat mokėsi suprasti žemėlapius ir panaudoti realiame gyvenime. Labai patiko orientuotis vietovėje, o ypač - orientacinės varžybos naktį.

     Didelį vaikų susidomėjimą kėlė, kaip užlipti  7 metrų siena aukštyn, tačiau nugalėję baimės jausmą, po kelių bandymų jau nesunkiai pasiekdavo sienos viršūnę. Geriausiai tai sekėsi padaryti: Dovydui Grigui; Rimantui Grigui; Kristinai Šereikytei todėl Telšių vaikų globos namų komanda tapo šios rungties nugalėtoja. Gerai sekėsi ir linksmųjų estafečių rungtyse, o suvedus visus rezultatus, Telšių vaikų globos namų auklėtiniai iškovojo 3- ąją vietą.

     Stovyklos dalyviai keliavo po apylinkes, susipažino su Igno Karpio biografija, lankėsi jo dvare. Žygyje buvo ugdomos pirmosios įgautos žinios apie išgyvenimą gamtoje bei keliavimą įveikiant netikėtas kliūtis, jo pabaigoje visi vaikai buvo įšventinti į jaunuosius turistus.

     Socialinis pedagogas Vytautas Miliauskas


Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes