Grybautojų šventė "Pjaunam grybą"

 

  Spalvingas, Egidijaus Nemanio pieštas plakatas kvietė visus vaikų globos namų ugdytinius smagiai ir turiningai praleisti laiką tradicinėje grybautojų šventėje „Pjaunam grybą“ prie Ilgio ežero.

    Oras buvo puikus, skraidė voratinkliai, medžiai demonstravo visų spalvų rūbus.

    Susipažinę su grybų paroda, prisiminę grybavimo ir saugaus elgesio miške taisykles, tekini į grybautojų varžybas išskubėjo virš 30 vaikų. Sekėsi labiau tiems, kas turėjo daugiau patyrimo. Gausiausią, 63 valgomų grybų pintinę, pririnko Laurynas iš 8 šeimynos. Grybų karalių – baravyką rado Vidmantė iš 4 šeimynos. Retą grybą – perkūnbaravykį aptiko Brigita taip pat iš 4 šeimynos. Vos pusės centimetro grybuką – patį mažiausią – sugebėjo parnešti Martyna iš 6 šeimynos. Visi vaikai džiaugėsi ir demonstravo savo rastas voveraites, baravykus, lepšes, kelmučius, įvairiaspalvius piengrybius ir ūmėdes.

    Energingai patardami vieni kitiems, ugdytiniai suformavo grybų veidelį, ir nusifotografavo.

    Šventės pabaigoje prie laužo, vyko nugalėtojų apdovanojimas. Be anksčiau minėtų grybautojų buvo pagerbti patys jauniausi varžybų dalyviai Albinas iš 3 šeimynos ir Orinta 1 šeimyna bei vyriausias Evaldas iš 1 šeimynos. Grybautojų garbės vainikas, gausiems aplodismentams aidint, buvo uždėtas socialinei pedagogei Laimai Čenkienei, vienintelei sugebėjusiai konkuruoti su jaunaisiais grybautojais.

    Laužas pradėjo kvepėti dešrelėmis. Greitai ėmė tuštėti indai su socialinės pedagogės Lidijos Labogienės svogūnais, grietine ir pipiriukais paskanintais grybų patiekalais.

    Vaikai dėkojo šventės organizatoriams Danieliui Kriaučiūnui, Vytautui Miliauskui, Renatui Labogai ir prašė rengti grybautojų šventę kitais metais.

Sosialinis pedagogas Danielius Kriaučiūnas


Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes