Viešnios iš Alehom gimnazijos

 

 

  Spalio 4 - 8 dienomis Telšių vaikų globos namuose viešėjo Aleholm gimnazijos moksleivės Evelyn, Matilda, Tina, Fanny, Louise ir Jennifer bei jų mokytoja Berit Ohrn. Viešnios ištęsėjo vasarą duotą pažadą aplankyti ,,vasaros draugus".

    Mokytoja Berit į vaikų namus  kasmet atvyksta su naujomis mokinėmis, kurios atlieka socialinę praktiką Telšių miesto socialinėse įstaigose. Jos domėjosi kurčiųjų, specialiosios mokyklų, senelių namų, ,,Vilties" centro, darželio „Berželis“ veikla. Lankėsi Vincento Borisevičiaus gimnazijoje, susitiko su direktoriaus pavaduotoja Elena Martinkiene, bendravo su gimnazistais, dalyvavo anglų ir muzikos pamokose, diskutavo apie mokymosi skirtumus. Aplankė Kryžių kalną, kur pastatė kryželį su linkėjimais vaikų globos namams.

    Svarbiausias viešnagės tikslas - vaikų globos namai, bendravimas su vaikais. Viešnios  vakarais vaikų globos namų salėje su vaikais  repetavo ir ruošė muzikinę inscenizaciją pagal Astrid Lindgren kūrinius, kurią parodė paskutinį viešnagės vakarą. Kaip teigė mokytoja Berit, jai svarbu pats kūrybos procesas, bendravimas su vaikais muzikos ir  vaidybos pagalba. Bendravimo meno paslapčių iš jos mokėmės ir mes, socialiniai pedagogai. Vaikai susidraugavo su viešniomis, dovanojo joms  savo darbelius, keitėsi adresais, kartu piešė ir rašė draugystės linkėjimus, linksminosi diskotekoje. Viešnių dėmesio netrūko ir mažiausiems, su jais jos žaidė ir dainavo vaikiškas daineles, dovanojo daug žaislų. Beje, viešnios atvežė dovanų: rūbų bei avalynės, saldumynų. Greit prabėgo laikas. Vaikai,  jausmingai išlydėję viešnias, jau laukia laiškų. Rygos aerouoste atsisveikindamos švedaitės sakė: perduokit vaikams, kad mes jų jau pasiilgom... Taigi, draugystė tęsiasi.

Socialinė pedagogė Rita Gricienė


Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes