Socializacijos projektas “Mano laikas-2“

Šią vasarą, rugpjūčio 13-16 d.,  vaikų globos namuose buvo vykdomas socializacijos projektas „Mano laikas“, kuriam iš Telšių rajono savivaldybės gauta 1300 eurų. Tai tęstinis projektas, kurio tikslas- padėti  globotiniams adaptuotis ir pritapti visuomenėje, keičiant vertybes, atrandant pozityvią, naudingą veiklą,  pažįstant tinkamus socialinius vaidmenis, realizuojant raidą atitinkančius įgūdžius. Jame galėjo dalyvauti visi norintys 7-18 m. globotiniai. Projektą vykdė socialinė pedagogė Daiva Bikniuvienė ir psichologė Rasa Mickuvienė.
Globotiniai trims naktims ir keturioms dienoms įsikūrė poilsio namuose „Šienainis“, prie Platelių ežero. Čia jie  dalyvavo ne tik kiekvieną dieną numatytoje veikloje, bet ir buities ruošoje, t. y.  mokėsi gaminti patiekalus, ruošė stalą, tvarkė gyvenamas patalpas, aplinką ir pan. Laisvą laiką vaikai su malonumu leido besimaudydami ežere, žaisdami judrius bei stalo žaidimus.
2018-08-13 ekskursijos metu po Minijos žirgyną vaikai ir paaugliai ugdė  naujus įgūdžius: žirgo priežiūros, maitinimo, balnojimo, jodinėjimo. Kai kurie globotiniai pareiškė, kad norėtų lankyti jodinėjimo būrelį. Susikaupę dalyviai klausė pasakojimo, uždavinėjo klausimus apie žirgų gyvenimą, jų elgesį, varžybas, maitinimą, priežiūrą. Tą pačią dieną dalyviai lankėsi Platelių amatų centre. Dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mielinis pyragas“ bei susipažino su senaisiais amatais ir kita centro veikla.
2018-08-14 d. žygio metu po Paplatelės mišką, pavyko sėkmingai įveikti 12 km (nuo „Šienainio“ per mišką iki Šaltojo karo muziejaus ir atgal). Dalyviai noriai teikė pagalbą vieni kitiems, klausė patarimų, dalijosi maistu, geriamu vandeniu. Vaikai susidomėję klausėsi miškininkės pasakojimų apie miško gyventojus, augmeniją, uždavinėjo klausimus.  Dalyvavo žaidimuose, atliko užduotis. Po to globotiniai lankėsi Šaltojo karo muziejuje. Išklausė pasakojimą apie 50 metų trukusį šaltąjį karą. Su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo buvusią raketinę bazę.
2018-08-15 d. pramogos baseine padėjo ugdyti ne tik sveikatingumą bet ir sugebėjimą pritapti, įsijausti į kito būseną, pajausti šeimyniškos aplinkos įspūdį, atsakomybę už kitą. Nauja aplinka ir bendra veikla įnešė į santykius susitelkimo, pagalbos vieni kitiems, supratingumo ir gerų emocijų.
2018-08-16 d. dalyviai lankėsi Klaipėdos laikrodžių muziejuje. Susipažino su senoviniais 16-19 a. laikrodžių gamybos, remonto, apdailos įrankiais. Edukacinės pamokos „Laikas ir žaidimai“ metu vaikai susipažino su naujomis žaidimo aikštelėmis, išbandė žaidimus. Po to visi dalyviai keltu persikėlė per marias, lankėsi Jūrų muziejuje ir delfinariume. Globotiniai su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją bei su nuostaba džiaugėsi delfinų pasirodymu.
Socializacijos projektas užbaigtas išvyka  į Dino parką.

Projekto vadovė Daiva Bikniuvienė

Telšių rajono vaiko ir šeimos gerovės centras.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes