Vaikų tarybų atstovų susitikimas Lietuvos Respublikos Seime

2017 m. spalio 30 d.  Lietuvos Respublikos Seimo III rūmuose įvyko ketvirtasis vaikų globos įstaigose veikiančių Vaikų tarybų atstovų susitikimas. Jame dalyvavo daugiau kaip 100 vyresnio amžiaus vaikų iš 35 vaikų globos namų. Mūsų vaikų globos namus atstovavo globotinės Karolina Eigirdaitė ir Rima Stonytė, jas lydėjo socialinė pedagogė Daiva Bikniuvienė.
Renginį moderavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė. Susitikime aptarti vaikų globos įstaigose augantiems vaikams rūpimi klausimai, kas svarbu žinoti ir laukia jų atėjus į suaugusiųjų pasaulį, kaip tinkamai pasiruošti savarankiškam gyvenimui, jo galimiems iššūkiams ir išbandymams.
Į susitikimą atvyko LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas, LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narė Dovilė Šakalienė. „Gyvenimas – ne tik šventė, jis kupinas daug išbandymų, – sakė A. Sysas. – Vaikai, kaip ir kiekvienas mes, turime ir teises, ir pareigas, kas padeda įveikti iššūkius, siekti prasmingų tikslų.“  D. Šakalienė linkėjo jauniesiems susitikimo dalyviams: „Būkite diplomatiški, kantrūs, pasitikėkite savimi ir pasiekite tai, ko norite. Jūs tai galite, nes esate jau matę ir šilto, ir šalto.“
Banko „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Laura Galdikienė Z kartai pristatė galimus žmonių darbus ir reikalingas kompetencijas po 20 metų, robotų, 3D spausdinimo galimybes, pasakojo apie dalijimosi ekonomikos reikšmę tradicinio darbo modeliui. Lietuvos banko kreditų priežiūros ekspertė Rasa Cicėnienė pasakojo apie greitųjų kreditų pavojus, kvietė neskubėti  skolintis, mokė kaip taupyti pinigus.
Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Rūta Staugaitienė pasakojo paaugliams apie vaikų ir paauglių darbo santykių aktualijas, nelegalaus darbo pavojus ir prarandamas garantijas. Vilniaus SOS vaikų kaimo Jaunimo namų vadovas Gražvydas Pavalkis pasakojo apie galimą nepilnamečių darbinę karjerą bei patirtį, informavo apie E-mentorystę.
Gydytoja akušerė-ginekologė Vaiva Eringytė savo pranešime nemažai dėmesio skyrė ankstyviesiems lytiniams santykiams, jų prevencijai, priežastims ir pasekmėms. Gyvenimo patirtimi iki dukros gimimo ir po jo pasidalijo buvusi vaikų globos namų globotinė. 
Pietų pertraukos metu renginio dalyviai vaišinosi LR Seimo restorane.
Antroje susitikimo dalyje vaikai, pasiskirstę į tris grupes pagal juos labiausiai dominančias temas, kartu su žinomais žmonėmis –  Sostinės krepšinio mokyklos steigėju Andriumi Čerškumi, dainininku ir dainų autoriumi Donatu Montvydu, dainininku, aktoriumi ir televizijos laidų vedėju Marijonu Mikutavičiumi bei hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėju ir lyderiu Gabrieliumi Liaudansku – kūrė verslo planą, gilinosi į profesijų pasirinkimo ir pozityvių gyvenimo galimybių įvairovę.

Daiva Bikniuvienė, socialinė pedagogė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes