Socializacijos projektas „Mano laikas“

2017-06-01 pristačius projektą „Mano laikas“ paaugliai susidomėjo veikla, skatino vieni kitus dalyvauti, drąsiai išreiškė nuomonę, kam turi būti suteikta galimybė vykti, koks elgesys netoleruotinas.
Pasiruošimo metu iniciatyvos ėmėsi naujai atvykusios gyventi į globos namus paauglės. Viena jų rodė iniciatyvą aptariant veiklas ir pasidalijant atsakomybę, kita- planuojant maisto atsargas. Gyvenimo sodyboje metu  dauguma paauglių pirmą kartą maudėsi pirtyje, kubile, kurstė židinį.
2017-06-13 ekskursijos metu po Žemaitės memorialinį muziejų bei jame vykusiose edukacinėse pamokose paaugliai ugdė  naujus įgūdžius: žemaičių nacionalinių patiekalų gamybos (kastinis, spirginė, varškės sūris) bei rašymo plunksna. Susikaupę dalyviai klausė gido pasakojimo, uždavinėjo klausimus apie rašytojos gyvenimą ir papročius, muziejaus veiklą, mergaitės surengė dainų koncertą.
2017-06-13 sodyboje, laisvalaikio metu,  dalyviai ugdė plaukimo vandens dviračiu ir plaukimo irklente įgūdį.
2017-06-13 dalyviai, įsikurdami dviejuose nameliuose, puikiai žinojo kas su kuo nori gyventi, kas ir kokias pareigas gali atlikti, kuo būti naudingas (maisto ruoša, židinio, pirties, kubilo, laužo priežiūra, indų plovimas ir pan). Vakare vykusiose komandinėse Kosminio futbolo varžybose dalyvavo visi projekto dalyviai. Išryškėjo globotinių noras laimėti, bet pavyko be pykčio susitaikyti su nesėkmėmis. Nauja, dar nebandyta veikla įnešė į santykius susitelkimo, pagalbos vieni kitiems, supratingumo ir gerų emocijų.
2017-06-14 pramogos pirtyje, kubile padėjo ugdyti ne tik sveikatingumą bet ir sugebėjimą pritapti, įsijausti į kito būseną, pajausti šeimyniškos aplinkos įspūdį.
2017 m. birželio 13-15 d. savanoriškai visi dalyvavo buities ruošoje: ruošė stalą, tvarkė gyvenamas patalpas, aplinką ir pan. Išryškėjo kuriuos įgūdžius globotiniai labiau yra įvaldę.
2017-06-14 d., baidarių žygio metu, pavyko sėkmingai įveikti 20 km (nuo Stalgėnų kaimo iki Žemsodžio sodybos). Dalyviai noriai teikė pagalbą vieni kitiems, klausė patarimų, keitėsi partneriais baidarėse, kad tik silpnesni nepavargtų ir visi sėkmingai plauktų, skolino vieni kitiems rūbus, jei kas sušlapdavo, padėjo pernešti baidares per kliūtis, dalijosi maistu, geriamu vandeniu.
2017-06-15 susitikimo metu su Pakuvėnų vienuolyno savanoriumi, vienuolio gyvenimą gyvenančiu bendruomenės nariu, projekto dalyviai dalyvavo diskusijoje apie priklausomybes, žmogaus vidinę motyvaciją ir norą keisti savo gyvenimą, atsakomybę prieš save, kitus.
Dėkoju kolegoms Remigijui Gusčiui ir Danieliui Kriaučiūnui už pagalbą baidarių žygyje.

Daiva Bikniuvienė, projekto vadovė ir vykdytoja

 

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes