Dalyvavome Vaikų tarybų atstovų susitikime LR Seime

2016 m. spalio 26 d., trečius metus iš eilės, vaikų globos įstaigose veikiančių Vaikų tarybų atstovai buvo pakviesti į susitikimą LR Seime. Renginio tikslas – suteikti galimybę vaikų globos įstaigose augantiems vaikams aptarti jiems aktualias temas ir išsakyti savo nuomonę rūpimais klausimais, taip pat išgirsti iš suaugusiųjų, įvairių sričių specialistų, reikalingą svarbią informaciją, patarimų, galbūt ieškotų atsakymų ir galimų sprendimų variantų. Renginį moderavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Alina Jakovienė ir jos pavaduotoja Vita Šulskytė.
Į šį susitikimą vyko ir mūsų vaikų globos vaikų aktyvo narės Agnė Novikaitė, Kristina Šereikytė, Gabija Sabutytė. Vaikai susitiko su LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininke Kristina Miškiniene, LR Seimo Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene bei kitais valstybės institucijų atstovais, kurie skaitė pranešimus.
Susitikimo metu buvo aptartos vaikams svarbios temos ir klausimai: „Institucinės globos pertvarka“ (pranešėjas vaiko ir šeimos gerovės ekspertas Audrius Natkevičius), „Šešiolikmečių savarankiškumas: jų teisės, pareigos ir galimybės“ (pranešėja LR vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė), „Elektroninės cigaretės- tai gelbėjimosi ratas ar nauja grėsmė?“ (pranešėja narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian), „Jauno žmogaus galimybės: gyvenimą keičianti draugystė“ (pranešėja asociacijos „Mentor Lietuva“ generalinė direktorė Eglė Degutienė), „Pasirink profesiją“ (pranešėja Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Inga Balnanosienė), „Interneto teikiamos galimybės ir pavojai“ (pranešėjas LR ryšių reguliavimo tarnybos Interneto priežiūros skyriaus vedėjas Vilius Nakutis), „Savarankiškumo ugdymas. Ką svarbu žinoti apie finansų valdymą“ (pranešėja banko finansų ekspertė Odeta Bložienė).
Savo asmenine patirtimi, kaip tvirtais žingsniai žengti į gyvenimą, pasidalijo buvę vaikų globos namų globotiniai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Apie tikslų išsikėlimą, motyvaciją veikti ir kažko gyvenime siekti pasakojo žurnalistas, LRT televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius. Visi svečiai noriai atsakė į visus vaikų pateiktus klausimus.

Vyriausioji socialinė pedagogė Daiva Bikniuvienė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes