„Veiksmo savaitė be patyčių 2016“ Telšių vaikų globos namuose

„Veiksmo savaitė be patyčių“ šiais metais Telšių vaikų globos namuose prasidėjo kovo 14 d. svečių kambaryje „Draugystės mandalos“ kūrimu ant stiklo. Šis dailės terapijos metodas puikiai sutelkė ir pralinksmino vaikus. „Septynių stebuklų“ testas padėjo visiems prisiminti maloniausias dienos akimirkas.
Antrąją savaitės dieną po pamokų vaikai šeimynose, panaudodami savo veido ir kūno kalbą, kūrė „Jausmų skulptūras“: meilę, liūdesį, pyktį, džiaugsmą, baimę. Jas fotografavo, nes norėjo dalyvauti konkurse. Šios dienos pavakaryje visi norintys buvo pakviesti į terapinį 45 minučių užsiėmimą aktų salėje, kurį vedė kvėpavimo ir garso terapijos instruktorė Vida Mikalauskienė. Iš septynių metalų padaryto gongo ir kitų instrumentų skambesys tiek vaikams, tiek darbuotojas padėjo praskaidrinti mintimis bei atsipalaiduoti.
Trečiadienį mažesniuosius vaikus psichologė Rasa Mickuvienė pakvietė į progresuojančios raumenų relaksacijos valandėlę, mokė juos atsipalaiduoti, nusiraminti, įveikti stresą.
Ketvirtadienį vaikai varžėsi ledų dekoravimo konkurse, kur įvairiausių vaisių, šokolado, sirupo, kokoso drožlių pagalba kūrė spalvingiausią, patraukliausią ledų porciją. Tuo metu šeimynų socialiniai darbuotojai susipažino su metodine medžiaga, kurios taikymas gali padėti patyčių atvejais (reagavimo principai, pokalbio su nukentėjusiu vaiku ir skriaudėju gairės, klausimai, kurie gali padėti išsiaiškinti apie patyčias ir pan.).
Penktadienį - sekmadienį vaikai ir jų šeimynų socialiniai darbuotojai filmavo filmukus ir pasakojo vieni kitiems kas yra patyčios, kas tyčiojasi ir kodėl, pasakojo apie elektronines patyčias ir vaikų vaidmenis patyčių situacijoje, paneigė mitus apie patyčias, pasakojo apie tai, kas gali tapti patyčių taikiniu, ką daryti, jei stebi patyčias arba jei iš tavęs tyčiojasi, kodėl sunku kalbėti apie patyčias. Visi filmukai bus sujungti į vieną filmą „Vaikai žino kaip gyventi be patyčių“.
Kovo 21 d. vyko visos savaitės veiklos aptarimas bei aktyviausių, išradingiausių paskatinimas. Jausmų skulptūrų konkurse nugalėtojais buvo išrinktos 6 šeimynos jausmų skulptūra „Liūdesys“ ir 1 šeimynos „Meilė“. Spalvingiausios ir patraukliausios ledų porcijos konkurse nugalėjo Mantas Š., Paulius Š., Orinta M., Deimantė S., Danielius S. Meniškiausiais ir informatyviausiais pripažinti 1 šeimynos, 3 šeimynos ir 4 šeimynos filmukai, o paguodos prizas atiteko 2 šeimynai. Visoms šeimynoms įteikti padėkos diplomai už aktyvų ir kūrybingą dalyvavimą.
Smagu, kad bendras tikslas bei veikla visus suvienija ir visi kartu galime pasidžiaugti puikiu rezultatu.

Daiva Bikniuvienė, vyriausioji socialinė pedagogė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes