Bendravimas suartina  žmones, palieka gilius pėdsakus jų širdyse, kurių nei atstumas ar laikas neištrins... Liūdna žinia pasieke iš Švedijos – netekome ilgamečio bičiulio, rėmėjo, vaikų draugo Arne Hanzen.
Arne Hanzen – švedas, gyvenantis Smolando krašte, Savsjo komunoje. Buvęs muzikos mokyklos direktorius, vargonininkas. Savsjo komunos visuomeninės labdaros organizavimo komisijos pirmininkas. Nuolat veže Telšiams įvairios labdaros: vaistų, medicininės įrangos, invalidų vežimėlių, baldų ir kt. Jo pastangomis Telšiams atvežtos dvi mašinos: gaisrinės mašina, ligoninei – greitosios pagalbos mašina. Ypac  rūpinosi Telšių vaikų namais ir jų auklėtiniais.
1996 m. gruodžio mėn., švenčiant Telšių miesto savivaldos 205 m. jubiliejų, suteiktas Telšių miesto Garbės piliečio vardas.
Prieš ketvirtį amžiaus užsimezgę draugystės ryšiai Eriko Pikioto pastangomis nenutrūko ir garbaus amžiaus geradarys Arne Hanzen kasmet atvykdavo į Telšius. 
Net šešiasdešimt tris kartus Arne Hanzen lankėsi Telšiuose ir, kaip visada, jis atvykdavo į Vaikų globos namus. Vaikai kiekvieną kartą atvykusį Arne Hanzen pasitikdavo su didžiausiu džiaugsmu, mažieji tikėjo, kad tai mūsų gerasis Kalėdų Senelis. Svečias atveždavo žaislų, saldumynų, rūbų bei namų apyvokos daiktų, kurie praturtindavo Telšių vaikų globos namų buitį. Sudėtinga viską prisiminti, tai buvo pirmieji kompiuteriai, minkšti baldai poilsio kambariams, kurių tuo metu labai trūko, dviračiai, buitinė technika, minkšta grindų danga ir kt.
Arne Hanzen su Savsjo Komunos bendruomene geranoriškai padėdavo Vaikų globos namų auklėtiniams. Prieš didžiąsias šventes šeimos ir Aleholm mokinės suruošdavo kalėdines dovanėles, kad jomis pradžiugintų Vaikų globos namų auklėtinius.  
Nuo 2001 m. Arne Hanzen kviesdavo vaikus per vasaros atostogas į Švediją turiningai praleisti dalį atostogų. Per dvylika vasarų net 138 vaikai iš Vaikų globos namų kartu atostogavo Savsjo, bendravo su švedais, susipažino su jų gyvenimo būdu, mokė švedus kalbėti ir dainuoti lietuviškai, o patys švedų kalbos.Vaikai juokaudavo, kad  visi jie yra Arnės vaikai, o vaikų namus siūlė pavadinti Arne Hanzen vardu. Kiek kartų jis nenuilstamai vaikų prašymu vis skambino ir dainavo apie Pepę Ilgakojinę, pildė jų vaikiškus norus  - vežė vėl į baseiną, vaišino didžiulėmis, vaikams nematytomis ledų porcijomis.
Kiekvieną vasarą vaikus vis į naują išvyką vežė: į zoologijos sodą, atrakcionų parką, Skurogata tarpeklį, Arnoldo nuotykių parką, Boda Borg užduočių kambarį, į naktinį koncertą kasyklose, Astrid Lindgren miestelį, indėnų kaimelį. Keliavome laivais į Visingsio ir Oland salas, pirmąkart leidomės amerikietiškais kalneliais, keliaujant traukiniu užpuolė ,,plėšikai“, jodinėjome arkliais. Kiek nepamirštamų įspūdžių, kiek sušildyta vaikiškų  širdelių. Tai Arne Hanzen širdies gerumo dėka. Jis pasitelkdavo į pagalbą visą šeimą: žmoną Barbro, sūnus, anūkus, geraširdžius kaimynus, pažįstamus, kurie savo mašinomis vežiojo vaikus į mini golfą ar mini futbolą, prie ežero ar apsipirkti į Vetlandą. 
Paskutinis vaikų susitikimas su Arne ir Barbro vyko prieš dvi vasaras. Arne vis kartodavo, kad didžiausias džiaugsmas ir vaistas jo sielai  buvo linksmas žaidžiančių  vaikų krykštavimas. Jis pasakojo vaikams apie sunkią savo vaikystę, mat, pats buvo našlaitis, augo vaikų namuose, tad meilė likimo nuskriaustiems vaikams, tur būt, užprogramuota jo paties gyvenime.  Šilti prisiminimai ilgam išliks Arne Hansen pažinojusių „vasaros vaikų“, Telšių vaikų globos namų bendruomenės narių širdyse. Geri darbai ir šilti jausmai nepasimiršta...

Telšių vaikų globos namų bendruomenė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes