„Dalintis patirtimi su mažaisiais – tai investuoti į mūsų visų ateitį“

Spalio ir lapkričio mėnesį Lietuvoje vyko socialinis projektas „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais 2015“, kurį organizuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie SADM. Projekto tikslas – supažindinti vaikų globos namų auklėtinius su įvairių profesijų atstovais, lankytis jų darbo vietose, atlikti tam tikrus darbus bei užduoti rūpimus klausimus. Tai padeda vaikui apsispręsti, kuo jis ateityje norėtų būti, kokią profesiją rinktis. Be to, tokie susitikimai paskatina vaikus labiau pasitikėti savimi ir aplinka, įkvepia drąsos bei atsakomybės ateičiai, kada teks žengti į savarankišką gyvenimą. Gyvenimo keliu eiti gerokai paprasčiau, kai esi ne vienas, kuomet turi iš ko pasimokyti, sulaukti patarimo, galų gale – nuoširdaus dėmesio“ (ministrė A. Pabedinskienė).
Šiemet projekte dalyvavo net 25 vaikų globos namų auklėtiniai ir 64 įmonės bei įstaigos. Įvairių rajonų, miestų vaikams iš globos namų buvo suteikta galimybė apsilankyti banke, žirgyne, radijo stotyse, autoservisuose, grožio salonuose, sporto klubuose, gaisrinėse, girininkijose, teismuose, policijoje. Taip pat vaikai svečiavosi pas drabužių dizainerį, biomechaniką, šunų dresuotoją, rašytoją ir pan.
Mūsų vaikų globos namų auklėtinius lapkričio 24 d į Telšių rajono apylinkės teismą  maloniai pakvietė teismo pirmininkė Vitalija Liauzginienė ir jos padėjėja Aida Stulpinienė. Vaikai šiek tiek susipažino su teismų veikla ir sistema, su teismo struktūra, tarnautojų, darbuotojų funkcijomis ir jų darbo sąlygomis. Jiems buvo atsakyta į klausimus: ką reikia žinoti kreipiantis į teismą, kokios ir kaip nagrinėjamos bylos, kokia apskundimo tvarka ir pan.
Pritariame, kad tokie susitikimai kasmet suteikia nepakartojamų įspūdžių ir svarbios patirties, turėsiančios įtakos ateities pasirinkimams.

Daiva Bikniuvienė, vyriausioji socialinė pedagogė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes