Obuolienės virimas tampa tradicija

Telšių vaikų globos namų vaikų aktyvas kartu su Telšių mamyčių klubu  šiemet, lapkričio 16 d. – Tolerancijos dieną - organizavo antrąją akciją „Mano svajonių obuolienė“.
Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globos namuose gyvenančius vaikus ir paauglius, mažinti negatyvią nuomonę apie juos.
Numatytą dieną, po pamokų, vaikai ir jų šeimynų socialiniai darbuotojai buvo pakviesti į svečių kambarį valandėlei, skirtai Tolerancijos dienai paminėti. Trumpai, skaidrių pagalba, visi prisiminė apie tai, kas yra tolerancija, kam ji reikalinga, ar viską reikia toleruoti, kur yra tolerancijos ribos.
Vaikai atsinešė piešinius ar iškarpas iš senų leidinių, kuriuose pavaizduota tolerancija arba netolerancija ir pasakojo draugams, kaip jie supranta pavaizduotas situacijas. Vėliau visi atliko testą ir pasitikrino ar jie patys yra tolerantiški. Iš paveikslėlių sukurta mozaika.
Vakare, atvykus Telšių mamyčių klubo narėms Giedrei, Rasai, Jurgitai, Ramunei, Neringai, Saidai,  šeimynose vyko obuolienės virimas. Dalyviai kartu lupo obuolius, juos pjaustė, virė, dėjo prieskonius ir kitus ingredientus,  ragavo, pilstė į stiklainius bei juokaudami, šnekučiuodamiesi praleido šiltą, kvapnų, saldų vakarą.
Lapkričio mėnesio pabaigoje bus organizuotas vaikų piešinių „Mano svajonių obuolienė“ stiklainio etiketės konkursas. Vėliau vaiko piešinio nugalėtojo pagrindu, bus sukurta stiklainio etiketė, kuri papuoš visus obuolienės stiklainius.
Dar šiemet „Mano svajonių obuolienė“ aplankys Telšių miesto verslininkus.
Dėkojame Telšių mamyčių klubui už stiklainius, prieskonius ir kitus ingredientus, vaikų globos namų darbuotojams Lidijai ir Renatui - už obuolius, administracijai ir „Maisto bankui“ - už cukrų.

Mes tikrai galime ir mokame ne tik išdykauti, bet ir pozityviai veikti.

Daiva Bikniuvienė,  vyriausioji socialinė pedagogė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes