VAIKŲ AKTYVO TARYBOS NARIAI VYKO Į SEIMĄ

Spalio 26 d. LR Seimo III rūmuose vyko vaikų globos įstaigose veikiančių vaikų tarybų atstovų susitikimas, kuriame dalyvavo ir mūsų globotiniai: Gintarė J., Deimantė S., Mantas Š., Laura B., Brigita P., Kristina Š.
Susitikimas, į kurį atvyko 45 vaikų globos namų atstovai, vyko Seimo konferencijų salėje. Jam vadovavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos laikinai einanti direktoriaus pareigas Alina Jakovonienė bei Planavimo ir veiklos stebėsenos skyriaus vedėja, atliekanti direktoriaus pavaduotojos funkcijas Vita Šulskytė.
Susitikime dalyvavo ir apie aktualius klausimus su vaikais diskutavo LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, viceministras Laisvūnas Bartkevičius, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų ekspertė Irena Segalavičienė išsamiai vaikams išaiškino apie institucinės globos pertvarką Lietuvoje: kodėl tai vyksta, kas ir kaip, kur ir kada vyksta.
Vėliau Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų globotiniai pasakojo apie jau įvykusią jų institucijos pertvarką ir gyvenimą naujuose trejuose namuose. Kėdainių vaikų globos namų „Saulutė“ atstovai pasakojo apie savo vaikų namų tarybos veiklą.
Apie lyderystę su vaikais diskutavo VšĮ Vaikų ir paauglių socialinio centro pavaduotoja socialiniam darbui, psichologė Rugilė Ladauskienė.
Taip pat buvo aptariamos vaikų globos namuose augančiųjų savarankiškumo įgūdžių ugdymo ir palydėjimo paslaugos, profesijos įsigijimo galimybės, pasirengimo gyventi savarankiškai problemos. Apie tai su vaikais diskutavo VO „Gelbėkim vaikus“ Lėšų paieškos projektų koordinatorius Aurimas Šlimas, administracijos direktorė, projekto „Efektyvios alternatyvos vaikų institucinei globai“ vadovė Aurelija Kondratavičienė ir psichologė Ingrida Bobinienė, LR švietimo ir mokslo ministerijos Profesinio mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Zabienienė, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Vaikų skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Pabedinskienė.
Apie savo Sėkmės kelią ir jauno žmogaus galimybes, iššūkius, lydinčius pavojus pasakojo buvusi vaikų globos namų globotinė Santa S. ir, buvęs modelis, dabar psichologe dirbanti, Aistė Jasaitytė-Čeburiak.
Pietų pertraukos metu visi susitikimo dalyviai vaišinosi Seimo kavinėje, pasveikinti vaikus ir kartu pažaisti atvyko jaunųjų teatro režisierių įkurtas „Tiesiog Teatras“, smulkiomis dovanėlėmis dalyvius apdovanojo AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir korporatyvių reikalų vadovas Mindaugas Reinikis su vaikais diskutavęs apie tai, kaip svarbu veikti... ir agituoti prisijungti prie produktyvios, reikšmingos veiklos kitus.


Daiva Bikniuvienė, vyriausioji socialinė pedagogė

Telšių vaikų globos namai.
Džiugo g. 6, LT-87116 Telšiai | info@tvgn.lt | http://www.telsiuvaikuglobosnamai.lt
Įstaigos kodas: 190989999 | Tel. (8 444) 51 373 | Faks. (8 444) 51 373

wordpress themes